Veľká noc na Pohode 21.–25.4.2011... a čo jej predchádzalo

Na Pohodu chodievame pravidelne na Veľkú noc, ale tento rok môžem nazvať pobyt na osade naozajstným táborením. Od Zeleného štvrtku až do Veľkonočného pondelka bol na táborisku vždy niekto z osadníkov či kamarátov, Kali s Ringom zotrvali od začiatku až do konca päť dní. Po celý čas prebiehali na fleku práce, ktoré začali staroosadníci Gazo, Šulo, Stenly, Rik, Prego a Jerry nachystaním dreva v utorok.

V piatok od rána sa Jardyn, Ringo a Pedro pustili do úpravy fleku, opravy stolov, postavenia nového oporného stĺpu. Kali začal budovať nový podporný prírodný múrik, na stavbe ktorého makal až do nedele, pričom mu výdatne dva dni pomáhal v sobotu dorazivší Pupek. Kamarátov prišli pozrieť aj Gazovci s mladými a omladinou. O dobrú náladu sa postaral ako vždy vtipný Stenly, a o hudbu okrem Pekaringa Rik, malý Jerry a Jardynov Braňo.

Mňa s Aničkou a Evičkou potešilo vyčistenie priestoru pod odkladacím stolíkom – pňom, ktorý sme hneď ozdobili kytičkou a pripili si na prácu chlapov šampusom de Luxe. Zároveň ma (ako nepísaného hodnotiteľa farebného zladenia oblečenia a doplnkov účastníkov našich stretnutí s farbami prírody), ešte viac potešilo, že Kali natrel fúrik, ktorý vytrepal na Pohodu pekným maskáčovým a teda do prírody vhodným vzorom.

Na Pohodu zavítali aj návštevy z kamarátskych osád, na noc prišiel Veri z STO Tambora, a prvýkrát nás navštívil vzácny hosť, Rózo z osady Hurikán (založenej r. 1944), ktorý spolu so mnou a Veriho synom Viktorom dokráčal na flek napriek ôsmym krížikom ako nič. Podobne Stanley z osady Eldorádo (založená r. 1945). Ten je u nás už ako doma, tak ako aj Jarka a trio Sigetyovcov.
Kali zasadil na dokončenom múriku trávu, ktorá vyrašila o dva týždne. Počasie bolo nádherné, slnečné, v noci s výborne spalo. Akurát na Veľkonočnú nedeľu večer prišiel zrazu víchor, zotmelo sa, ale vietor presmeroval dážď a krúpy do iných častí jarnej Bratislavy.Poďakovanie vyslovujem všetkým, ktorí sa prácou, či dobrou náladou zaslúžili o zveľadenie osadného kempu. Opätovná vďaka patrí Kalimu za vybudovanú studničku Kaličku, kedysi zanedbanú bačorinu, dnes po rokoch plnej čistej vody, ktorá nám počas viacdňového táborenia veľmi prišla vhod.
Kompletnú fotogalériu z akcie si môžte pozrieť tu

Bábovka T.O. POHODA