Trampi nielen vandrujú, ale aj behajú...


27. marca sa v Bratislave konal 6. ročník ČSOB maratónu. S Pedrom sme sa ho opäť zúčastnili pod klubovou značkou T.O. Pohoda. Na štarte pred Euroveou sa stretli davy športovcov - in line, štafeta na 21,1 km, polmaratónci a maratónci. Aj keď sme mali natrénované, predsa len odbehnúť 42 km a 195m je náročné a preto je veľkou podporou povzbudzovanie divákov. No ak keď povzbudzovatelia sú z našich – rozumej trampských - radov, podpora je o to účinnejšia. Hneď na začiatku, v dave divákov pri zábranách, stál Rózo z osady Hurikán s manželkou Ankou a dodali mi začiatočnú dobrú náladu a energiu.Na Nám. SNP, na devätnástom kilometri, ktorý bol po 15 kilometrovom kolečku cez Petržalku, vidím stáť Stenlyho z osady Eldorádo. Kamarát, ktorý nedávno oslávil v dobrej kondičke 77 rokov, máva na mňa transparentom z polystyrénu, na ktorý nakreslil veľkú bábovku a gitaru a napísal „Pedro Bábovka Do toho !“. Bola to veľká podpora v stúpaní do kopca cez námestie pod Michalskú vežu a Stenly tam dokonca stál ešte aj v druhom kole!


Takže aj vďaka nemu, zničená, 4 km pred cieľom, som zaťala zuby, ako tak som vybehla na vrchol a potom som dokázala zrýchliť tak, že pár maratóncov som nechala za sebou. Výsledkom bol skoro o 5 minút lepší môj (3 hod 58 min) a o 13 min lepší (3 hod 32 min) Pedrov čas ako v roku 2010.

O dva týždne neskôr, 10. apríla, na 64. ročníku Národného behu Devín – Bratislava stál Stenly pri Riviére a povzbudzoval nás cenganím veľkého kravského zvonca. Vydržal tam stáť až po prebehnutí posledného 5170 bežcov a zvonec sa z toľkého natriasania až zahrial. Naši spoluosadníci Jerry s Ankou nám zas mávali ponad hlavy vlajkou T.O. Pohoda pri Sihoti, lodeničiari Benčúrikovci o kus ďalej, Šulo s Láďom pri občerstvovačke a v závere trate pri Propeleri nám skandovali Ježek a Eliz, ako aj naša Lucka s Dáškou, vďaka nim máme aj pekné cieľové fotky. Kamaráti, ďakujeme.

Takisto vďaka patrí všetkým, ktorí ste nás povzbudzovali na trati, či v mysliach.

Športu a kamarátstvu ZDAR!


Bábovka T.O. POHODA